2008-09-23

Almási Zoltán hetedszer bajnok!

Nyíregyházán végetért az 58. Magyar Sakkbajnokság
Almási biztosan győzött

Igazodva a nemzetközi trendekhez a férfiaknál is KO, azaz kieséses rendszerű bajnokságot rendeztek. A 16-os döntőbe a Magyar Sakkszövetség Élő-pontszámuk alapján hívta meg a játékosokat, így 12 nagymester és 4 nemzetközi mester ülhetett az asztalokhoz, hogy eldöntse a bajnoki címet. Az induló játékosok Élő-számának átlaga 2543 volt, megkockáztatom, hogy minden idők legerősebb bajnoki döntőjét szurkolhattuk végig. Kisebb meglepetések születtek ugyan, de a döntőbe a két legmagasabb Élő-pontszámú versenyző, Almási Zoltán (2668) és Balogh Csaba (2624) jutott. A nyolc közé jutásért Almási Papp Gábor ellen 2 játszmában, Balogh Czebe Attila ellen csak a rájátszásban győzött. A négy közé jutásért mindketten a rájátszásban harcolták ki a továbbjutást, Almási Cao Sang ellen, Balogh Sax Gyula ellen diadalmaskodott. A döntőbe jutásért Almási 2 játszmában verte Ruck Róbertet, Balogh pedig Kovács Gábor ellen ismét túlórázott. A döntőben is a rapid partikra volt szükség a győztes megállapításához. Az első rapid partiban Almási Zoltán világossal vezéráldozatokkal tarkított izgalmas csatában nyert Balogh Csaba ellen, és a második partiban sötéttel is neki voltak nyerési esélyei, de ez a parti lépésismétléses döntetlennel zárult. A harmadik helyért is a rapid partik döntöttek Ruck Róbert és Kovács Gábor között. Ruck Róbert a második rapid partiban sötéttel kivédte Kovács Gábor tisztáldozatos támadását - megmaradt a tisztelőnye, és nyert. A bajnokság végeredménye:
1. Almási Zoltán (Honvéd Auróra, GM, 2668)
2. Balogh Csaba (Nagykanizsai Tungsram SK, GM, 2624)
3. Ruck Róbert (Zalaegerszegi Csuti SK, GM, 2574)
4. Kovács Gábor (Szombathelyi Haladás SE, IM, 2505)

Almási Zoltán magabiztosan, megérdemelten szerezte meg a magyar bajnoki címet. Ez már a hetedik bajnoki aranya!

A bajnoki címet eldöntő Almási-Balogh rapid partit
egy rövid gyorselemzéssel megtalálhatják
az elemzett partik között. Nézzék meg, érdemes!

A verseny honlapja
Partik

2008-09-20

2008-09-20

Medvegy Zoltán nyerte az OKISZ Kupát

94 résztvevő!

Egy szombati napon, 2008. szeptember 20-án rendezték meg 94 sakkozó részvételével a Kőér utcában, a Spartacus Sportcsarnokában az OKISZ Kupa elnevezésű, 7 fordulós rapid sakkbajnokságot, amelyen több nagymester is képviseltette magát.A győzelmet 7-ből 6 ponttal Medvegy Zoltán nagymester szerezte meg, második Bokros Albert nemzetközi mester lett ugyancsak 6 ponttal. Medvegy Zoltán az utolsó fordulóban győzte le az addig 100%-os Bokros Albertet! Az 5½ pontosok közül Horváth Péter nagymesteré lett a bronzérem. A győztes jutalma 50.000.- Ft volt.

Forrás: Páli Gábor versenybíró